Wzrost graczy e-sportowych: zmieniający się w branżę

ESPORT lub konkurencyjne gry wideo w ciągu ostatnich kilku lat rośnie popularność. Z wydarzeniami takimi jak Mistrzostwa Świata League of Legends, oferujące miliony dolarów w nagrodach pieniężnych i rysunków w dużych tłumach, jasne jest, że eSports staje się poważnym przemysłem. A teraz w świecie e -sportów jest nowy trend, który jest ekscytujący dla wielu: powstanie kobiet -graczy.

esport bukmacher

Dlaczego gracze są ważne dla branży

Podczas gdy e -sport tradycyjnie zdominował mężczyzn, wzrost kobiet jest ważnym rozwojem dla branży. Oto kilka powodów:

1. Różnorodność

Posiadanie większej liczby kobiet na scenie e -sportu oznacza ogólnie bardziej zróżnicowaną społeczność. Ponieważ e -sport rośnie i staje się bardziej główny, kluczowe jest, aby branża była witająca dla wszystkich rodzajów graczy. Uwzględniając więcej kobiet, eSports staje się bardziej przyjazną i integracyjną przestrzenią dla wszystkich.

2. Nowe perspektywy

Kiedy więcej kobiet gra e -sport, istnieje większa szansa na nowe perspektywy i podejścia do gier. Może to prowadzić do nowych strategii i sposobów gry, które mogłyby przynieść korzyści całej społeczności esportów. Dodatkowo gracze mogą zauważyć aspekty gier, których gracze nie podeszli, przynosząc nowy zestaw oczu w branży.

3. Modele do naśladowania

Posiadanie odnoszących sukcesy kobiet -zawodników e -sportowych jako wzorów do naśladowania może być niezwykle korzystne dla młodych dziewcząt, które są zainteresowane grami. Kiedy młode kobiety widzą ludzi, którzy wyglądają jak w tej branży, może zainspirować ich do realizacji własnych zainteresowań i celów. Może to pomóc w przyszłości jeszcze większej różnorodności branży.

Wzrost kobiecych zawodników

W jaki sposób wzrost kobiet -graczy faktycznie grają w świecie e -sportów? Rzućmy okiem na kilka kluczowych przykładów.

1. Kim „Geguri” se-yeon

Kim „Geguri” Se-yeon jest południowokoreańskim graczem eSports, który jest uważany za jednego z najlepszych graczy Zarya na świecie. W 2018 roku stała się pierwszą kobietą, która dołączyła do Overwatch League (Owl), profesjonalnej ligi e -sportowej w grze Overwatch. Pomimo tego, że jest wykwalifikowanym graczem, Geguri stanął w obliczu nękania mężczyzn i fanów, którzy kwestionują jej umiejętności. Jednak nadal grała i stała się wzorem do naśladowania dla wielu młodych kobiet, które są zainteresowane eSports.

2. Sasha Hostyn

Sasha Hostyn, która przechodzi przez nazwę użytkownika „Scarlett”, jest kanadyjskim graczem e -sportowym, który zyskał sobie markę w grze Starcraft II. Podczas gdy Starcraft II zawsze był grą zdominowaną przez mężczyzn, Scarlett wstał w szeregach i został najlepszym graczem. Wygrała wiele turniejów i jest uważana za jednego z najlepszych graczy Starcraft II na świecie. Sukces Scarlett otworzył drzwi dla innych graczy Starcraft II i zainspirował wiele młodych kobiet do wypróbowania swoich sił w grze.

3. Drużyna NYC League of Legends

W 2019 r. Drużyna League of Legends New York City (NYC) ogłosiła, że ​​będzie to pierwsza drużyna w Stanach Zjednoczonych. Maria „Remi” Creveling dołączyła do zespołu jako ich zawodnik wsparcia, co czyni ją pierwszą zawodnikiem, która rywalizowała w serii North American Challenger Series. Podczas gdy NYC ostatecznie nie dotarło do serii Ligi Legends, udział Creveling w branży był historycznym momentem dla kobiet -graczy e -sportowych w USA.

toruje drogę, aby

Wyzwania stojące przed kobietami

Podczas gdy powstanie kobiet -graczy e -sportowych jest ekscytujące, wciąż istnieje wiele wyzwań, przed którymi stoją w branży. Oto kilka przykładów:

1. Molestowanie

Jak widzieliśmy z Geguri, żeńcze często borykają się z molestowaniem i krytyką ze strony męskich zawodników. Może to być niezwykle zniechęcające dla kobiet i może utrudnić odniesienie sukcesu w branży. Jednak wiele kobiet jest wystarczająco silnych, aby wytrwać i kontynuować grę, pomimo nienawiści, jaką otrzymują.

zawsze był

2. Stereotypy

Istnieje stereotyp, że kobiety nie są tak dobre w grach jak mężczyźni, co może utrudnić kobietom udowodnienie siebie. Jednak w miarę, jak coraz więcej żeńskich graczy odnosi sukcesy, ten stereotyp powoli jest obciążony.

3. Brak reprezentacji

Chociaż w e -sportach istnieje coraz więcej kobiet, wciąż brakuje kobiet w innych obszarach branży. Na przykład większość komentatorów i analityków eSports to mężczyźni, a w branży jest bardzo niewiele kadry kierowniczej. Ten brak reprezentacji może utrudnić kobietom poczuć, że mają miejsce w branży.

Wniosek

Powstanie kobiet -graczy e -sportowych jest ekscytującym rozwojem dla branży. Wnosząc na scenę większą różnorodność i nowe perspektywy, gracze zmieniają sposób myślenia o e -sportach. Chociaż istnieją wyzwania, przed którymi stoją gracze, wielu ich przezwycięży i ​​toruje drogę, aby inni mogli odnieść sukces w branży. Z coraz większą liczbą kobiet dołączających do świata e -sportów, jasne jest, że przyszłość jest jasna dla kobiet -graczy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *